Postovani doktore,molim vas da mi kazete sta znaci dijagnoza: neonatus temporarius eutrophicus; i sta se moze desiti kod muskog novorodjenceta u tom slucaju. Za sada jako lepo napreduje, rodjen je sa 3.350 gr i 52 cm dugacak, a posle dva meseca i par dana tezak je 6.250 gr ( dojim ga i nesto sam izmedju vegeterijanca i makrobioticara ) i dugacak je 61 cm. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.

Komentari na pitanje: #8965

    • Mozete mi reci sta znaci Nn temporarrius eutrophicus kod bebe hvl unapred

    • Postovani doktore mozete mi reci sta znaci ova dijagnoza za bebu Nn temporarius eutrophicus ga39+2/7 paresis n.facialis l.sin inf l.torticolis l.sin

    • Imam dečaka od četiri godine rođen je prevremeno u sedmom mesecu trudnoće 1750kg težine i 43cm dužine bio je dva meseca na institutu za neonatologiju u BG tamo je dobro napredovao osim što je i preležao upalu pluća izašao je iz intituta sa 3350kg bio na veštačkoj ishrani dobro napredovao ali mi je rečeno da je hipotoničan nažalost niko nije pominjao čak ni na kontrolama na neonatoloskom institutu da dete treba da ide na fizikalnu na svoju ruku sam detetu uvela fizikalnu th sa godinu dana na UZ mozga sve je normalnih dimenzija i nema stranih tečnosti na magnetnoj rezonanci se videlo da bela mozdana masa nije dovoljno sazrela biokcipitlno temporalno takođe dete od godinu dana pije eftil sirup jer su se pojavile konvulzije. Dete sada hoda uz držanje i potkolene ortoze razume apsolutno sve brblja non stop i dosta je razumljivih reči može da čučne da ustane sam da zauzme četvoronožni položaj da digne guzu sam da napravi iskorak itd... Ako možete dajte mi neki savet i Vaše mišljenje.
      Unapred hvala Jelena.