MOJA CERKA( 29 MESECI) GODINU I PO DANA UZIMA ANTIBIOTIKE ZBOG PROFILAKSE URINARNE INFEKCIJE-MINIMALNA VECERNJA DOZA .PRVIH 12 MESECI TO JE BIO PALITREKS A POSELDNJA 4 MESECA PANKLAV (156MG). PRIMECUJEM POSLEDNJIH NEDELJA DA SU JOJ ZUBI PROMENILI BOJU, POZUTELI SU. DA LI IMA NEKO OVAKVIH ISKUSTVA ? MOZE LI SE PROCES VRATITI UNAZAD PRESTANKOM UZIMANJA ANTIBIOTIKA ILI PROMENOM VRSTE ANTIBIOTIKA ? DO SADA JE IMALA JEDNU URINARNU INFEKCIJU U STAROSTI OD 11MESECI I NIJE SE PONOVILA. DA LI CE BITI OBOJENI I STALNI ZUBI? MOLIM POMOC! HVALA!

    Odgovoreno: 08. 06. 2007.
    • Postovana Neophodno je da u saradnji sa Vasim nefrologom nastavite davanje profilaktickih antibiotika ukoliko je to potrebno. Promena boje zuba malo je verovatno posledica antibiotika koje ste davali (ovi antibiotici retko daju tu komplikaciju) vec je verovatnije posledica poceka procesa tzv cirkularnog karijesa cestog na mlecnim zubima kod dece koja dugo koriste flasicu. Ova promena nece uticati na izgled stalnih zuba koji ce kasnije izbiti ali ipak preporucljivo je da zube mazete preparatima fluora i posavetujete se sa decijim stomatologom