MOJA DEVOJČICA IMA 9 GODINA.OD SREDE23.05.2007. IMA TEMPERATURU I PROLIV.U PETAK 24.05.2007.TEMPERATURA SE KRETALA OD 39.5C-40.0C.IMALA JE VRLO ČESTE STOLICE,USTVARI SKROZ VODU KOJA JE UŽASNO SMRDELA.TOKOM TOGA DANA PILA JE MINERALNU NEGAZIRANU VODU,ČAJ OD NANE,PIRINČANU VODICU.OD TERAPIJE JE DOBIJALA LINEX,SMECTA KESICE,BRUFEN SIRUP PO POTREBI.IMALA JE TOKOM JUČERAŠNJEG DANA GRČEVE I BOLOVE U ABDOMENU STOMAKU.JEDINA RAZLIKA IZMEĐU DANAŠNJEG I JUČERAŠNJEG DANA JE U TOME DA JE TEMPERATURA NIZA I KREĆE SE DO 38.5C I ŠTO SU STOLICE I DALJE JAKO ČESTE ALI SADA SU KAŠASTE I OSKUDNE(ŠTO JE I NORMALNO SA OBZIROM DA NE JEDE VEĆ 3.DAN).ŽALI SE NA JAKE BOLOVE U DONJEM STOMAKU I JA SAM JE DANAS POPODNE ODVELA NA INSTITUT ZA MAJKU I DETE U BEOGRADU.DOKTORKA JOJ JE VRLO PAŽLJIVO ISPIPALA STOMAČIĆ I REKLA MI JE DA JE SVE U POTPUNOM REDU.A DA,DETETU JE JUČE URAĐENA KRVNA SLIKA I IZUZETNA JE (ER 5.06 MILIONA...)JEDINO JOJ JE SEDIMENTACIJA UVEĆANA I IZNOSI 88.7 SEDIM! ENTIRANIH STANICA.DETE I DALJE BOLI STOMAK U VIDU GRČEVA I CREVA SU JOJ NEMIRNA I IMA OSEĆAJ DA JE NEPREKIDNO TERA NA WC.SVE OVO MI JE DO SADA I JASNO ALI SAM SE JAKO UPLAŠILA JER SAM PRIMETILA TRAGOVE SVEŽE KRVI U STOLICI(TOJ KAŠI).NISAM PANIČAR I OVO MI SE NEDEŠAVA PRVI PUT,JER SAM MAJKA TROJE DECE.MOJOJ DEVOJČICI NIKAD NIJE BILO OVAKO I VERUJTE MI DA MI JE UŽASNO TEŠKO DA JE GLEDAM KAKO SE PREVIJA OD BOLOVA.DA LI JE OVO SVE ZA UZBUNU I MOLIM VAS ŠTA MI PREDLAŽETE DA RADIM.UNAPRED ZAHVALNA VRLO ZABRINUTA MAJKA

    Odgovoreno: 28. 05. 2007.

    • Postovana Sve sto ste do sada uardili sasvim je ispravno i verovatno i sami primecujete da devojcica ima postepeno (ne znacajno) poboljsanje iz dana u dan. Grcevi i bolovi u stomaku odrzavace se jos dan dva, dokse ne smiri upalna reakcija. Jedina stvar koju ste propustili da uradite je da date koprokulturu. Po detaljnom opisu koji ste dali a posebno zbog pojave krvi u stolici neophodno je iskljuciti infekciju Salmonelom. Terapija koju dajete je ispravna i treba da je nastavite cak i ako je salmonelozna infekcija u pitanju. Mozete jedino mozda da Linex zamnite Probiotikom, on ima vise eubakterija u sebi. Nastavite smektu i dijetalnu ishranu i samo strpljivo i bez straha. Tegobe ce se u potpunosti sanirati tek za nedelju dana. Krv u stolici moze biti i posledica ucestalih stolica i lakse povrede sluzokoze.