Imam sina od 5,5 godina koji je od januara 2006. do sada imao cak 10 puta upalu srednjeg uha (uvek jace na desnom). Svaki put je lecen u domu zdravlja kod specijalista ORL (3 razlicita dr). Niko od njih nije trazio posebne preglede, sem 2 puta kada je imao upalu za upalom kada smo isli na timpanometriju (nalaz je bio zadovoljavajuci). Uvek pre pregleda napomenem da su te upale ceste i da je ranije, od 4 godine imao ceste upale krajnika koji su inace naizgled jako veliki. Zanima me sta moze biti razlog cestim ponavljanjima upala srednjeg uha i da li je potrebno samoinicijativno da ga odvedemo na neko drugo mesto radi pregleda?

    Odgovoreno: 21. 05. 2007.

    • Postovana Obzirom na tegobe koje opisujete ipak je neophodno dopunsko ispitivanje: aspirat iz nosa na bekterioloski pregled i audiometrija kako bi se primenila adekvatna antibiotska terapija i procenio stepen ostecenje sluha, ukoliko ga ima tj. neophodnost za ORL intervenciju i ugradju drenaznih cevcica