Poštovana doktorko! Moje pitanje je, sigurno, više-manje uobičajeno. Majka sam dvoje dece, dečaka od 7 i devojčice od 4 godine. Oboje dece su u kolektivu. Vrlo cesto su prehladjeni. Ali, posle svake viroze, obavezno sledi bakterijska infekcija u vidu upale usiju, upale grla,zdrela,sinusa, bronhitisa... Znaci, antibiotik bar dva puta mesecno. Zašto je to tako? Kako im ojacati imunitet? Ili,sta preduzeti? Hvala Vam unapred na Vašem vremenu. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 13. 08. 2008.
    • Postovana ne postoji \"carobni lek\" koji bi im ojacao imunitet. Uradite bakterioloske kulture aspirata nosa, nivo IgA i obavezno posetite ORL specijalistu da iskljuci uvecanje i uplau treceg krajnika