Nasa devojcica ima 4.5 godine,rodjena je sa 3900 g i 54 cm i bila je vec onda buca. Za prvih 6 meseci nisam uvodila, na savet pedijatra ,nikakvu dodatnu ishranu zbog dobrog napredovanja deteta. Sada ima 25 kg. zbog tezine,odmah smo se dogovorili da slatkisi i grickalice svedemo na minimum, voca jede mnogo vise, ali ono sto mene i dalje zabrinjava kod nje je njen veliki stomacic. Krupne je gradje, u familiji nemamo nikoga ko je gojazan. Deca joj se u vrticu rugaju zbog debljine, pa me interesuje da li ce kasnije sve doci na svoje mesto? Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 05. 2007.
    • Postovana Moguce je da se radi o konstitucionalnom problemu ali ipak je pozeljno da kod pedijatra tacno izmerite svoje dete da bi on utvrdio o kolikom odstpanju se radi. Pozeljno bi bilo da prokontrolisete glikemiju, lipidni status i krvni pritisak i najzad mozda treba da uradite EHO abdomena. Ipak se javite pedijaru za procenu da li se radi o fizioloskoj varijaciji ili nekom endokrinom problemu