POSTOVANA DR JELENA, PODAVNO SAM VAM PISALA ZA MOJU DJEVOJCICU KOJA KAD SE OZNOJI IMA NEUGODAN MIRIR ISPOD PAZUHA I HVALA VAM NA ODGOVORU.NAIME IMAM JOS JEDAN PROBLEM I PITANJE ZA VAS.MOJA KCERKA IMA 6.5 GODINA I OD RODJENA IMA DOSTA DLACICA PO NOGAMA I RUKAMA A OBICNO JE TO KOD DJECICE RIJETKOST. PRIMJETILA SAM DA I DOLE NA INTIMNOM MJRSTU NA USNICAMA IMA DLACICA SAD JOS VISE NEGO STO JE BILO. ONA JE JAKO MALA ZA TO MADA CU JA PRATITI DA LI CE SE POVECAVATI PA STA DA RADIM KOME DA SE OBRATIM.GLUPO MI JE RECI ALI PONEKAD POMISLIM DA JE KAO DJEVOJCICA U PUBERTETU KOJIMA SE TAKVE STVARI NORMALNO DESAVAJU.ETO I TO ZNOJENJE TAJ NEUGODAN MIRIS KOJE SE POJAVILO OD PROSLE GODINE.DA LI SU TO MOZDA HORMONI ILI STA IPAK ONA IMA 6.5 GODINA I JAKO SE BRINEM.A REKLI STE MI DA JOJ PODRUCJE ISPOD PAZUHA TRETIRAM ANTIBIOTSKOM I ANTIMIKOTSKOM KREMOM PA SAMO DA PITAM IMAJU LI TE KREME HORMONA U SEBI JER POZNAJEM JEDNU MAJKU KOJA JE SVOJOJ KCERCI MAZALA PODRUCJE ISPOD PAZUHA NEKOM KREMOM NE ZNAM IZ KOJIH RAZLOGA I NJOJ SU POCELE RASTI DLACICE A IMALA JE SEDAM GODINA. KOE SU TO KREME KOJE BI JA TREBALA DA KUPIM KAKO SE ZOVU. HVALA VAM UNAPRIJED

    • Postovana,
      Ukoliko vasa devojcica uz znojenje o kome ste ranije govorili ima i pojacanu maljavost sa ranom pojavom stidnih dlacica neophodno je da se sto pre javite pedijatru subspecijalisti endokrinologu