Poštovana, obraćam vam se zbog problema koji imamo sa našim sada devetomesečnim sinom. Naime, beba je prevremeno rođena sa 6.5 meseci i provela je dva meseca na institutu za neonatologiju u beogradu, a gde i sada odlazimo redovno na kontrole. Porođaj je bio prirodan, karličan pri kojem je beba zadobila drugostepeno moždano krvarenje. dete se danas tretira kao zdravo a tako i izgleda. problem je što smo pre par dana bili na kontrolnm pregledu ultrazvuka mozga gde nam je doktorka koja je radila uz pedijatar, saopštila da cista koja je postojala je bezazlenog karaktera jer ne ulazi u masu i da se popunjava, a da je detetu leva komora uvek malo prednjačila te je sada znatnije uvećana i da to zahteva praćenje. Obzirom da smo pitali doktorku šta to znači konktretno i kakve posledice istog mogu biti, te i da li se to možda može ispraviti, dobili smo odgovor da ona ne misli da će baš sada i tek tako leva komera rasti progresivno i da dođemo na kontrolu za mesec dana. Obzirom da nam ništa nije jasno jer nismo iz vaše struke, molimo vas za pojašnjenje i komentar šta realno možemo iščekivati u daljem periodu. Unapred zahvalni roditelji

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovana
      Doktorka pedijatar Vam je vec dala objasnjenje, ali osim ultrazvucnih pregleda pozeljno je da vasu bebu pregleda i deciji neurolog koji ce Vam dati najbolju procenu koliko je stvar za za zabrinjavanje i kakve su prognoze.