Moja devojcica stara 9 godina pocela je da kaslje nesto manje od mesec dana.Prvo su joj prepisani antibiotici zatim je imala terapiju sa inekcijama i inhalacijom.To nije pomoglo pa je dobila uput za rendgen.Snimak je pokazao da su pluca u redu bar tako kazu.Ne znajuci vise sta dat joj je uput za laringologa koji je prepisao sirupe folkodin i tefen tablete. Ni to nije pomoglo.Na kraju smo dobili uput za pulmologa koji je medjutim na odmoru narednih 20 dana.Ne znajuci vise sta ukucao sam u pretrazivac vaseg sajta "suvi kasalj"i dobio opis bolesti veliki kasalj koji u potpunosti odgovara simptomima koje ima moja cerkica.Sta da radim?Zaboravio sam da kazem da je radjena i analiza krvi i da je i to bilo u redu.

    Odgovoreno: 02. 07. 2008.
    • Postovani
      Verovatno se radi o akutnom virusnom traheobronhitisu ili alergijskom bronhitisu. Dakle bez panike. Do odlaska kod pulmologa detetu dajte 6 dana antibiotik Hemomycin, Sir Claritine i redovne inhalacije Berodualom u domu zdravlja.