Postovana doktorko, imam bebu od 12 meseci decaka, ima izrazito suvu kozu, posebno obraze, da ima i grudvice na licu. Na nadlakticama i na butinama mu je isto tako izrazeno suva koza, negovali smo se sa hidrantnim kremama, kao i uljem ali je sve to kratkog daha... Da li postoji neka krema koju biste mi preporucili za takav tip koze, za lice ili neko mleko? I kako da koristim tu kremu da bi resili problem, koji je sada sve izrazeniji predpostavljam zbog vrucina. Unapred hvala, Dragana B.

    Odgovoreno: 25. 06. 2008.
    • Postovana
      Po Vasem opisu ne mogu da budem sigurna da li se radi o ekcematoznim promenama (mada na to najvise podseca) ili samo u suvoj kozi. Trebalo bi da dete pogleda kozni lekar. Ukoliko je ekcem u pitanju treba da smanjite unos proteina kravljeg mleka i eventualno date neki antihistaminik. Kozu je dovoljno negovati neutralnim kremama.