Draga doktorko,ima bebicu od 2 meseca koja od 15 dana ima grceve.U pocetku nije bilo toliko strasno,grcila se povremeno ali nije plakala.Lepo je napredovala prvi mesec(tada je bila na prirodnoj ishrani),dobila je 1600 i porasla je 4 cm.Svakim danom je bilo sve gore i gore,jako je razdrazljiva,pocela sam sa dohranom vec 20 dana,prvo sa aptamil comfort 1,pa je dobila proliv zelene boje,sa primesama sluzi i imao je neprijatan miris,posle prve kutije i dr. je promenila dohranu na humanu i sirup enterofuril 2x2ml dok ne stane proliv.Posle 2 dana proliv je prestao i prestala sam sa davanjem tog sirupa. U medjuvremenu ona ne spava po ceo dan,ako malo zatvori oci na sat vremena i to je sve do spavanja oko 20h.I tada odmah ne zaspi nego posle sat ili dva. Preko dana je stalno drzim jer jedino tada je mirna,ali i tada ima momenata kada place i ne smiruje se. Za grceve sam joj davala Espumisan kapi(nije pomoglo),grejala sam pelenu i masirala sam jo stomak ,pila je milupin caj protiv grceva i bez uspeha. Dali smo stolicu na analizu i nalaz je uredan kao i pedijatrijski i orl nalaz. Molim vas dajte mi neki savet sta bih mogla jos da uradim.Imam jos dvoje dece kod kuce i malo sa ih zapostavila jer sam trenutno stopostotno posvecena bebici. S ' postovanjem,unapred zahvalna marija.

    Odgovoreno: 25. 06. 2008.
    • Postovana
      Cini mi se po vasem opisu da beba ipak, osim uobicajenih grceva, ima i neki drugi dopunski problem. Verovatno se radi disbiozi ili intoleranciji na proteine iz mleka. Mislim da bi trebalo da joj dajete neku hipoalrgenu mlecnu formulu (NAN HA) i Caps Probiotic 1 caps na dan nekoliko nedelja