mojot sin ima 13 godini.pred eden mesec se pozali na jaki bolki vo zeludnikot. 7 dena prima infuzija so renatidin.no bolkata i ponatamu postoese.napravivme test za heliobakteri i rezultatot bese pozitiven.pocna da ja prima trojnata terapija i posle prodolzi so lanzul mesec .no za nasa sigurnost izvrsivme i gastroskopija profesorot ni kaza deka mojot sin ima jak gastritis.sega e podobar bolkite se smirija i toj se pridrzuva na dietata.no pred nekoj den se pojavi krvarenje preku izmetot krvta bese bleda.me interesira sto da pravam ponatamu dali e pravilno lekuvan.no sakam i toa da ve prasam koga imase jaki bolki rezultatite od krfta be pokacani vrednostite na mokracnata kiselina i amino fosvatazata..sto oznacuvaat tie pokaceni vrednosti ve molam objasnete mi gi poedinecno vrednostite .vi blagodaram za odvoenoto vreme .pozdrav od makedonija

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Postovana
      Vase dete je naravno bilopravilno leceno za infekciju Helicobacter koju je imao sto ukazuje i poboljsanje posle lecenja. Pojava krvi u stolici novi je momenat i morate se ponovo javiti gastrenerologu koji ce vam adekvatnije protumaciti i izmenu laboratorijskih nalaza u skladu sa tegobama