Postovana dr Vojinovic, Imam cerkicu od 3,3 god. Od kada je krenula u vrtic, april ove godine, konstantno je bolesna. Medjutim, svaka resp. infekcija kod nje dugo traje. Poslednjih mesec dana kaslje, puna je prebojenog sekreta i iz nosica i grla. Brisevi su bili sterilni, a u KS leukociti 11,3, lym. 3.8 i gra. 7.0. Nikakvu terapiju nije dobila. Nosic se smirio i dalje je puna slajma i kaslje, a imala je temp. do 38 tri dana. Juce joj se pojavio osip po obrazima, podlakticama, ledjima i stopalima, a danas se vec prosirio po telu. Doktor sumnja na virusni osip jer ima i afte u grlu i po nepcima, sarlah je iskljucio, mada cekamo analize briseva. U novoj KS leukociti su 10,1, ali su lym. sada 4. Da li mozete da mi objasnite sta je virusni osip i kako se leci. Unapred zahvalna zabrinuta mama

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Postovana
      Vasa devojcica ima problem ponovljenih respiratornih infekcija koji se vidja cesto kod dece kada krenu u vrtic. Proci ce, ne brinite. Sto se osipa tice on se javlja kao vrsta alergijske reakcije u nekim virusnim infekcijama i krajnje je bezazlen i brzo prolazi