Postovani! Imam musko dete od sedam god. Primecena je mala pubicna maljavost! Visok je 135cm,tezak 29 kg! Posle konsultacije i pregleda kao i laborat, analiza ustanovljen 17 OH Progesteron 28 (Ref.vredn.0,o7-1,7) Predlzen Sinakten ampula da se ubrizga u venu i snimi... Dete je psihicki nestabilno i ne odvaja se od roditelja! Moze li se igde uraditi taj test za jedan dan bez hospitalizacije! Zabrinuta majka!

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.

Komentari na pitanje: #6621

    • I ja imam sina od 3 godine. I prvo što sam primjetila bila je pubična dlakavost i nakon nekog vremena smo uradili 17 ohp i bio mu je 9,8 i upućena sam endokrinologu i uradili su mu sinakten test i bio mu je povišen i ustanovljena mu je kongenitalna adrenalna hiperplazija kah. Ako neko ima sličnih problema neka mi se javi.