Postovana dr.Vojnovic, imam sina od 18 meseci. Za vas imam 3 pitanja.Prvo, sincic mi od rodjenja ima tzv.levkaste grudi, koje ima i njegov otac i deda po ocu. Interesuje me da li to moze uticati na srce i pluca, pedijatar nas nije poslao ni na kakva ispitivanja. Drugo, pre mesec dana imao je pocetak upale pluca koja je uspesno izlecena. Savetovali su nas da bar 2 meseca ne ide u vrtic, ali kako i ja i suprug radimo morali smo ga poslati u vrtic vec posle nedelju dana od izlecenja. Sad opet kasljuca i malo kao da mu skripi u grudima i to opet sa desne strane, pa me interesuje da li mogu da krenem sa inhalacijom berodualom i fizioloskim rastvorom i da li je moguce da sad lakse dobije upalu pluca? Trece, ima 2 belega malo tamnija u odnosu na kozu na stomaku velicine 4 cm i 2 cm. Takodje ima i jednu jako svetlu mrljicu duzine oko 2 cm na ledjima. Jedan beleg na stomaku sam sigurna da je imao od rodjenja, i to na istom mestu imam i ja beleg, pa me interesuje da li je to nasledno. Za ova dva belega nisam sigurna kad su se pojavili. Cula sam negde izraz "mrlje bele kafe" pa bih vas molila da mi kratko objasnite o cemu se radi i da li ti belezi mogu biti opasni.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 06. 2008.
    • Postovana
      Sto se promena po kozi tice mora da ih vidi dermatolog i proceno o cemu se radi. Urodjeni deformitet grudnog kosa zahteva verovatno samo fizikalnu terapiju i verovatno nema veze sa respiratornom infekcijom koju opisujete. Najbolje bi bilo da pedijatar pregleda dete i odluci da li mu je potrebna ikakva terapija respiratorne infekcije ako je ima