Postovana dr Jelena,imam bebu od 5 meseci i 7dana. Jos nisam pocela sa dohranom-beba samo sisa.Lepo napreduje.Zadnji podoj bude oko 21h a sledeci oko 3h.Mada u zadnjih nedelju dana beba se budi skoro na svaka 2h da jede (malo sisa i ubrzo zaspi).Da napomenem da su pocele i ove vrucine pa nisam siugurna da li se budi zbog toplote ili je gladna.Interesuje me sta Vi mislite o tome????Da li gresim sto je ne dohranjujem????? Na zadnjem ultrazvuku kukova koji je radjen kada je imala 4meseca i 9 dana doktorka je u izvestaju napisala (pri tom nista nije objasnila): UZ nalaz uredan,klinicki ogranicena abdukcija i asimetrija zadnjih femoralnih brazda.Interesuje me da li je beba sposobna da u kolicima bude u polusedecem polozaju.Beba uporno hoce da sedi,upire se i nogama i rukama.Do sad sam je stavljala u lezeci polozaj ali sve manje hoce da lezi. Volela bih kada bi mi sto pre odgovorili! Unapred zahvalna mama male Milice

    Odgovoreno: 07. 06. 2008.
    • Postovana
      Prvo, neophodno je da pocnete sa dohranom bebe u ovom uzrastu, posebno pred spavanje jer se verovatno budi zbog gladi.
      Sto se tice nalaza na kukovima, nejasan je: da li ultrazvucni nalaz uredan a klnicki nalaz nije? Neophodno je da se za ovo ponovo obratite lekaru koji je gledao i zatrazite dopunsko objasnjenje jer od toga zavisi stav o sedenju i povijanju