Postovana dr.Vojinovic,imam devojcicu od 5 godina.Nas problem,tj.nedoumica je Salmonela.Oko 1 maja smo primetili u stolici sluz i par niti(kao malene dlacice)krvi.Posle nekoliko dana dete je pocelo da se zali na bolove u stomaku.Doktorka je uradila analizu krvi i uruna.Urin je bio uredan,u krvi su leukociti bili malo uvecani tj. 11,8.Konstatovala je da je to najverovatnije stomacni virus.Medjutim i posle nedelju dana i dalje se zali na bolove u stomaku.Uradili smo koprokulturu,i u trecoj stolici je izolovana salmonela.Inace dete nije imalo temperaturu,proliv,stolica je normalna i uredna,bez mucnine i povracanja,jedino sto je prisutno su bolovi u stomaku.Dobila je terapiju-Panklav.Pre deset dana je zavrsena terapija.Uradili smo ponovo koprokulturu,u sva tri nalaza je ponovo izolovana Salmonela.U laboratoriji su nam rekli da smo prerano radili ponovne analize i da treba da prodje mesec dana od zavrsetka terapije.Dete se sada dobro oseca.Molim vas da mi odgovorite da li je moguce da se Salmonela javlja samo sa simptomima bolova u stomaku i koliko traje nazovimo ciscenje,i da li moze da prodje samo od sebe?Sta nam Vi savetujete? Unapred Vam se zahvaljujemo na odgovoru. S postovanjem,Biljana.

    Odgovoreno: 07. 06. 2008.
    • Postovana
      Slika koju opisujete je tipicna za infekciju Salmonelom. U ovom slucaju nije dozvoljeno davanje antibiotika vec Caps Probiotic narednih mesec do dva i stanje ce se spontano srediti ukoliko uklonite izvor zaraze deteta