Poštovani, unapred HVALA na odgovoru. Beba nam je rodjena u 36/37 nedelji sa 2200gr i 49cm carskim rezom. Muskarcic. U inkubatou je. Prvo je disao normalno pa je imao poteskoca pa su ga stavili na kiseonik. Sada je stabilan i nije vise na kiseoniku. Temperatura u inkubatoru je 32 *C. Ima flaster na glavi i cini mi se dve cevcice. Daju mu antibiotik. Ima neku cistu u glavi koja kazu da je nastala nekom infekcijom i kazu da nije opasna. Refleksi su mu dobri. Ali i dalje kazu ne mozemo nista da vam sa sigurnoscu kazemo i ta neizvesnost nas malo plasi. Boja mu je malo tamnija kao sivkast umesto ruzicast. Sada posle 3 dana uspevaju da mu daju po 15ml mleka. Kazu da su poceli sa 3, pa 5. I da je dobro sto uzima 15ml sada. Bas nas brine. Sta mozemo ocekivati. Da li imamo razloga da se bojimo ili ce sve biti u redu. Najiskrenije, sta Vi mislite? HVALA!

    Odgovoreno: 27. 05. 2008.
    • Postovani
      Vasa beba verovatno ipak ima ozbiljnih problema sa infekcijom, a svi postupci koje ste opisali su uobicajeni. Obzirom da je beba pod adekvatnom negom nadam se da ce se sve dobro zavrsiti