Mojoj djevojcici od 3 godine radjen je bris nosa. Pronadjena joj je bakterija Stafilikoka. Interesuje me dali je to opasna bakterija za nju i da li se treba lijeciti? Ako mozete mi nesto preporuciti sta bi bilo nabolje da koristi. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Postovana
      Ukoliko devojcica nema nikakvbih tegoba nije potrebno nikakvo posebno lecenje a ukoliko ih ima ili kod znakova infekcije grla i nosa treba primenjivati specificni antibiotik poantibiogramu