Postovani, Imamo veliki problem,naime,radi se o decaku starom 5 meseci kome je vrednost trombocita u krvi opala na 6000.Nakon toga je hospitalizovan i primio trombocite u dva navrata,posle cega je doslo do porasta na 18000,ali su nakon dva dana opet pali na 9000.KOd bebe smo primetili pojavu modrica ali ne i krvarenje.Da li biste nam mogli nesto vise reci o ovom slucaju i kako se leci,sta dalje?Napominjem da je beba jos u bolnici ali bez poboljsanja

    Odgovoreno: 22. 05. 2008.
    • Postovana
      dobro je sto je Vasa beba u bolnici, verovatno na odeljenju hematologije i pod nazorom lekara. Pad trombocita koji opisujete moze biti posledica veceg broja uzroka i oboljenja ali najcesce se radi o ITP kao posledici virusne infekcije. Ipak detaljna ispitivinja za utvrdjivanje uzroka su neophodna. Ukoliko ste u okolini Nisa javite se Prof dr Goradani Kostic na Decijoj internoj klinici KC Nis