Nasa sin Luka ima 38 dana, zdrav je, dobro napreduje, redovno sisa. Jednom prilikom, posto je Luka bio jako "nervozan",nije hteo da povuce (majka ga doji preko vestacke bradavice), tako da mleko nije htelo da krene... Posle sat vremena plakanja, da bi ga smirili, kupio sam Humanu 1, napravili obrok od 100 mililitra, popio je, i smirio se. Kasnije isto dana ponovo je poceo normalno da doji. Medjutim, dan nakon toga shvatili smo da nasa beba ima zatvor. Dali je to zbog Humane (koju mu vise nismo davali)? Zatvor jos uvek traje. Sve je pocelo u petak 6. aprila, u utorak 10. aprila, je ujutru imao stolicu, velicine klikera, da bi istog dana uvece imao obimnu stolicu. Sada je vec cetvrtak, a Luka od tada nije imao stolicu. U ponedeljak 9. aprila, smo ga vodili kod pedijatra (dr. Veljkovic, priv. ordinacija), on ga je kompletno pregledao i rekao nam da nema potrebe da se brinemo, i da ce se to regulisati do kraja nedelje. Juce smo bili u Zdravstenom centru da primi vakcinu, i na pregledu u savetovalistu, pedijatar nam je to isto rekao. Medjutim, jako se muci, veoma primetno pokusava da kaki a ne moze, napinje se, grci, a sve to prate povremeni gasovi. Jako malo spava, bas malo, i samo dva puta u toku 24h poveze da spava u kontinuitetu oko 2 sata. Inace, zaspi, i posle 10 minuta se budi, pocinje da place, ponekad i vristi, zacenjuje se, danas je plakao skoro sat vremena. Jedva smo ga smirili... Dali i vi delite misljenja vasih kolega da ne trebamo brinuti? Postoji li neki nacin da se njegovo mucenje napokon prekine? Potreban nam je savet, mozemo li na neki nacin da pomognemo nasoj bebi? unapred zahvalni Aleksandar i Radmila iz Paracina zabrinuti roditelji malog Luke

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Postovani Nemate razlog da budete zabrinuti ali sigurno treba da pokusate da mu pomognete ako je toliko uznemiren. Verovatnoo ste pozurili, bez potrebe, sa davanjem Humane i ovo je posledica toga. Mozete pokusati da mu pomognete da se isprazni na nekoliko nacina: drazenjem cmara toplomerom sa bebi kremom ili upotrebom 1/2 Medilax klizme (kupuje se u apoteci). dajte bebi i neki bebi caj za olaksanje kod grceva i gasova.