Poštovana Dok. imamo ćerkicu od 12 meseci i vadili smo joj KS nalazi ovako glase: WBC 14,3, LYM 11,3 - 79,2, MID 0,7 - 4,8, GRAN 2,3 - 16,0, RBC 4,89, HGB 12,5, HCT 35,9, MCV 73,4, MCH 25,6, MCHC 34,8, RDW 14,9, PLT 313,.Ona več ima sada 10 zubića a kada smo joj vadili KS nicali su joj cetvorke a ima velike problema s nicanjem zubica jer ima proliv i temperaturu.Dali postoji zabrinutos zbog uvecanih vrijenosti ovih nalaza. Unaprijed hvala na savjetu

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Postovani
      ne postoji razlog za proliv zbog nicanja zuba, a temperatura koja prati njihovo nicanje nikad nije veca od 37,5. Dakle rezultati nisu znacajno izmenjeni ("uvecani") i nesto veci broj leukocita je verovatno posledica proliva. Javite se ipak pedijatru da utvrdi poreklo proliva