Postovana Alergija se u uzrastu Vaseg deteta najbolje dokazuje ili iskljucuje koznim probama ili odredjivanjem specificnih IgE u krvi. Terapijske mere koje primenjujete verovatno treba korigovati i kod onih sa naslednom alergijskom konstitucijom pozitivni rezultati se postizu primenom antihistaminika (Aerius, Claritine) au slucaju alergijskog rinitisa Spray Nasonex. Ipak neophodno je predhodno uraditi detaljno ispitivanje deteta, a posebno pre zapocinjanja primene nedevoljno ispitanih preparata u decijoj populaciji. Mozete se javiti na Deciju internu klinkuNis ili nekom od alergologa pedijatara u Beogradu

    Odgovoreno: 13. 04. 2007.
    • Poštovana, molim Vaše mišljenje o konzumiranju todoxina 1 u svrhu dizanja imuniteta kod dece. Naime, moja petogodišnja ćerka ima problem sa suvim kašljem i alergijskim rinitisom i trenutna terapija je inhalacija (fiziološki rastvor+efedrin 0,5%+pantenol) i phenergan sirup 3x2,5ml. Testirana je alergološki ( ne klasičnom metodom nego putem aparata koji je povezan sa računarom ) i ustanovljena joj je alergija na veštačke boje i arome, plesni, polen,origano, kuhinjsku so,šampinjone,grinje, razne konzervanse i aditive ali ne znamo u kojoj meri. Dr je prokomentarisala da nije ništa drastično što meni baš ne govori puno. S obzirom da sam ja pristalica prirodnih stvari molim Vaše mišljenje i savet kako da joj na toj bazi ojačamo imunitet i izbegnemo medikamente ( ako je moguće).Napomena: i ja bolujem od istih simptoma . Unapred zahvalna majka