HERPES ZOSTER KODECE? SIN KOJI IMA 17 GOD. PRE MESEC DANA JE IMAO OVO OVO OBOLJENJUE SANIRANO JE LEKARSKI ,ALI SEJOS NIJEPOTPUNO POVUKLO .STA DASLJE/ I KAKVA TREBA DA JE PREVENTIVA? POZDRAV

    Odgovoreno: 13. 04. 2007.
    • Postovana Herpes zoster javlja se kao posledica ponovljene infekcije varicellom posle prehodno prelezanih ovcijih boginja. Obicno prolazi bez vecih problema, nekada je potrenbo davati antivirusne lekove a prevencija ne postoji. Rane posle ove infekcije kozedugo zarastaju ali vremenom se povuku.