Moje dete ima 5 godina i mokri nocu u krevet.Ja ga dizem nocu da piski,dve noci je super ali trecu noc se upiski.I on sam je opterecen uvek ujutru pita da li je se upiskio,hjegov izgovor je da neoseti.Mnogo tvrdo spava.Znam da imaju neki lekovi za to,recite mi nesto o njima.Hvala

    Odgovoreno: 13. 04. 2007.
    • Postovana Nocno mokrenje u petoj godini zivota uvek zahteva detaljno ispitivanje urinarnog sistema (na infekcije i anomalije) koje mozete obaviti kod pedijatra subspecijaliste nefrologa u Beogradu ili Nisu. Tacno je da postoje efikasni lekovi zalecenje ovog poremecaja ali je pre njihove primene neophodno utvrditi postoje li organski poremecaji koji su razlog za ovu pojavu. Teorije o "tvdom" spavanju nemaju previse opravdanja. Za pocetak uradite opsti pregled urina i EHO urotrakta decaku.