Moja ćerka 15 godina starosti ima sledeće probleme: ubrzano lupanje srca, aritmiju, bol u retrosternalnom delu, vrtoglavicu, osećaj malaksalosti; uznemirenost se javlja u večernjim satima, ujutru, ponekad noću i u toku dana u školi; eho srca ne pokazuje ništa posebno, holter registruje supraventrikularne ekstrasistole u velikom broju, nije anemična, nivo glukoze je u granicama normale; nivo t3, t4 i tsh je takođe u granicama normalnih vrednosti i eho tireidee; ukupna hol, ldl i trigliceridi su ispod granica normalnih vrednosti; iako jede po 5-7 puta dnevno, izgleda vrlo iscrpljeno i jako je mršava; u poslednja dva meseca preležala je 4 virusne infekcije, što je oslabilo imunitet; pregledali su je neurolog, oftalmolog, orl specijalista; b. O. Od terapije propisiju bedoxin i propranolol 1/4; šta raditi dalje, da detetu bude bolje?

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Uputno je da je ipak pregleda endokrinolog i odredi anti tireoidna antitela bez obzira na normalne vrednosti tireoidnog hormona kao i deciji psihijatar. Pored ovoga pozeljno je uraditi i dopunsku opstu laboratoriju kao i neke imunoloske testove