Imam sina od cetiri meseca. U porodilistu je dobio e. Coli i malo posle dolaska kuci dobio je temperaturu. U institutu za majku i dete utvrdili su sta je i bio je na bolnickom lecenju 15 dana, na terapiji amikacinom. Po dolaski kuci nastavljena je profilaksa palitrex sirupom. Urinokultura radjena pre oko dve nedelje pokazala je e. Coli 10na4 i klebsiella 10na4. Rekli su mi da mu dajem panklav sirup nedelju dana na osam sati, medjutim meni je bilo zao da ga trujem antibioticima, pa sam davala 3 dana tako, a ostala 4 samo uvece. Kontrolna uk pokazala je da eserihije nema (ja iskreno mislim da je nije bilo ni prvi put, cim je u tako maloj kolicini, mora da je dosla iz pelene, ili sa koze) , ali klebsiella je tu. Sad mu ne dajem nikakav lek, ni palitrex. Sta da radim? Izbegavam da ga vodam po lekarima u jeku ovih virusa. Kad sam pitala dr da mi kaze nesto vise o ovoj bakteriji, rekla mi je samo da se o njoj ne zna mnogo i da moze samo da mi da uput za institut ponovo. Molim vas da mi date sto vise informacija mozete. Bicu vam do neba zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      U vasem slucaju ipak je bilo neophodno da poslusate savete i terapiju preporucenu sa instituta za majku i dete jer bakterije koje ima vase dete (nisu sa pelena) i mogu dovesti do znacajnih komplikacija. Javite se ponovo lekaru na institutu