Postovani, musko dete rodjeno 2004. God uceno od rodjenja da mu je prioritetna desna ruka i ne razmisljajuci o levoj ruci. Zbog toga mu je losija motorika, sto je utvrdio psiholog, pri pregledu. Ako se utvrdi da je dete levoruko, da li je po vasem misljenju kasno da se tu nesto menja. Majka je levoruka. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Nije kasno da pustite dete da samo uspostavi koju ce ruku koristiti kao dominantnu, dakle nemojte ga terati da pise desnom rukom. Sto se tice slabosti, ipak je bolje da ga pogleda deciji neurolog