Postovana doktorka,
    na redovnom UZ pregledu kukova, mojoj bebi se pokazao nesto naglaseniji PKS oba bubrega, vise desnog, do 6 mm. Nisam dobila precizno objasnjenje o cemu se radi, vec samo uveravanje da je sve u redu, da je ta pojava vrlo cesta kod beba i da mogu, ako zelim, da uradim analizu bebinog urina i urinokulturu.
    Posto je redovna kontrola kod pedijatra relativno daleko, molim vas da mi kazete da li, po vama, te analize treba da se urade. Mozda je vazno da napomenem da dojim bebu i da do sada nije pila vodu. Da li mislite da treba da joj dajem vodu i koju? (HUMANA i sl vodu za bebe ili obicnu prokuvanu vodu?)

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovana
      naglasen pijelokalksni sistem ne mora da znaci patolosko stanje. Niste dali podatak kog uzrasta je Vasa beba, ali svakako treba da joj povremeno dajete obicnu prokuvanu vodu iako je dojite. Uradite opsti pregled urina, to je jednostavan nacin da resite dileme
      Ass Prof Jelena Vojinovic