Moje dete koje je astmaticar, od cetvrtka 27. 11. Ima temperaturu, koja je prvo bila 37, 5 pa do 39, 3. Uz sve to bolovi u misicima, bol u grudnom kosu, otezano disanje. Lekar propisao samo antipiretike po potrebi, vitamin c. Juce na urgentnoj dodali sumeci magnezijum i nista drugo. Od juce popodne nema temperaturu, bolovi malo slabiji, ali i dalje bol u grudnom kosu, suv kasalj. . . Nisu joj radjene lab. Pretrage, niti rtg pluca. Kapacitet kiseonika 96% . Da li je u pitanju novi grip, ili? Zanima me da li su pravilno postupili, mislim zbog uzimanja nalaza, i sl. Koliko traje oporavak? Kolika je verovatnoca da se zarazi i drugo dete staro 14 godina? Unapred hvala, srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Velika je verovatnoca da je vase dete ipak imalo simptome novog gripa te, posto je asmaticar i spada u rizicnu grupa, a posebno ukoliko otezano disanje jos traje, obavezno se javite decijem pulmologu