Postovani, molim vas za vase strucno misljenje. U pitanju je decak koji 10. 12 puni tri godine. Pri palpiranju ustanovljena mu je uvecana slezina i zahtevani nalazi uz abdomena i laboratorijski nalazi. Nalaz: se miran, u kks elementi sve 3 loze urednnih vrednosti, eritrocitni indeks snizen, rdw prosiren feremija, uibc, tbc, gama gt b. O. Ldh 5, 3 ukat/l, normala do 4, 4. Uz abdomena: slezina glatkih kontura, homogene ehostrukture, uve'ana, dimenzija 101x33mm. Dg. Spleomegalija molim vas ya savet i strucno misljenje.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #46880

    • Veke celi 2 godini osekam teski bolovi dole kaj preponite desno, inaku jas sum student i fizicki se neoptovaruvam ne radim nista, , ovaj bol ga osecak svaki dan vec 2 godini kad sedim, lezimi hodam, , bio am kaj doktora i su mi rekli da to nije kila tuka da mi je kanal prosiran, , , i sad cta da radim dali da insistiram na operaciju a nista ne mi se pozna da je kila. . . . Ova vako ne ide ovaj bol psihicki me ubije. . . Pozz