Postovana, Bili smo na kontroli kod pedijatra i kod moje bebe su primetili da ima izbacen jezik. Ona je stara cetiri meseca. Ja sam to primetila odavno, ali nekako mi je bilo slatko i nisam smatrala da je to problem, medjutim posto nam je ovo treca kontrola, doktorka primeti da ona uvek drzi izbacen jezik, da to nije slucajnost. Rekli su mi da je to zato sto je on mozda malo duzi i debeo, te nema dovoljno mesta u usnoj duplji. To bi trebalo da se s vremenom povuce, s obzirom da su refleksi sasvim u redu i da je beba potpuno zdrava i napredna. Medjutim, ja sam i dalje zabrinuta, jer je slatka mala devojcica i steta bi bilo da se iskomplikuje. Zelela bih da znam kada bi trebalo da se povuce i kada bih trebalo da se zabrinem. Hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Postovana, Nemam nameru da Vas zabrinjavam i moguce je da se radi o krajnje banalnom problemu, ali kada postoji protruzija jezika kakvu Vi opisujete neophodno je uraditi neke osnovne analize laboratorije i da bebu pogleda pedijatar geneticar ili endokrinolog kako bi bili sigurni da dopunskih problema nema