Imam cerku od 12 godina koja u zadnjih 7 dana ima ceste glavobolje,koje se javljaju u intervalima na svakih 2 sata(otprilike).Uradili smo rezultate: - limfociti 47,9(arbitralna brojcana koncentracija-25-35) - monociti 7,7 (arb.jed.od 4-6) - glukoza 5,1 (mmol/L od 3,3-6,1) Molim da mi objasnite zbog cega su limfociti i monociti veci od napisanih vrednosti,imate li neku pretpostavku sta bi to moglo biti? Napominjem da nema temperaturu,grlo nije crveno,ne kaslje,a ako i to ima neke veze mesecni ciklus je uredan.Nema problema sa vidom.Unapred zahvalna zabrinuta majka!

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovna Glavobolje koje ima vasa cerka zahtevaju pregled decijeg neurologa koji ce proceniti njihovo poreklo. Nazalost rezultati krvne slike u ovom slucaju nisu informativni niti od veceg znacaja za utvrdjivanje uzroka glavobolje.