Poštovana Doc.Dr. Vojinović, Molim Vas da mi objasnite šta bi mogao biti razlog upućivanja moje bebe (4,5 mj)neuropedijatru, nakon što je izmjeren njen obim glave i iznosi 39,5 cm. Na uputnici piše: Primjedba: 25.01.'08. OG 37,5 cm(ispod 25 P) 21.03.'08. OG 39,5 cm (nešto iznad 108) Napominjem da se beba sasvim normalno razvija, zdrava je, isključivo doji i da dodam da su mjerenjem bebinog obima glave u toku trudnoće, tvrdili da je OP tri sedmice kasnije u odnosu na ZM. Imam li razloga za zabrinutost? Mnogo se zahvaljujem Sarina mama

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovana Ipak je uputno da dete odvede na pregled kod decijeg neurologa zbog sumnje na mikrocefaliju. Nema razloga za zabrinutost jer ce neurolog proceniti da li se radi o fizioloskoj varijaciji ili postoje elementi mikrocefalije