Postovana dr. Vojinovic! Molim Vas za savjet; Naime, moja sada sedmogodisnja kci je u dobi od 5,5 god. prebolovala henoch schonlein purpuru. Izgleda da je uzrok virusni, ali to nije dokazano, vec zakljuceno nakon dva recidiva. Sve ukupno je trajalo tri mjeseca. Mene sada zanima da li joj nastavak vakcinacije ( sada joj slijedi MOPARU vakcina) moze uzrokovati recidiv, i do kada trebamo cekati, i da li uopste nastaviti sa vakcinacijom? Zahvalna mama;

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovana Nije sasvim jasno kada je Vasa cerka imala purpuru tj. pre koliko vremena. Sto se vakcinacije tice, prelezana purpura Henoch Schonlein nije kontraindikacija za nastavak vakcinacije ukoliko je dete bilo zdravo predhodnih tri do sest meseci