Moja 12-ogodišnja ćerka je, po dijagnozi pedijatra u domu zdravlja, dobila stomačni virus. Pored dijetalne ishrane, doktor je rekao da koristi kapsule "Probiotik". Ona pored mučnine ima i proliv i bol u stomaku u predelu želuca. Da li je preporučljivo termoforom grejati stomak, i koliko puta dnevno bi dete "moralo" da uzima obroke? Ona inače odbija hranu (keks, dvopek, supice), pa čak i čajeve jer se plaši da će joj se mučnine vratiti, pa dolazim u iskušenje da budem malo istrajniji u ubedjivanju da češće jede i pije tečnost.

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Postovani Definitivno morate da ubedite devojcicu da bolje saradjuje. Dijeta podrazumeva uzimanje cestih malih kolicina slanih tecnosti (supa iz kese, rastvori za oralnu rehidraciju) i hrane (krompir, sargarepa prepecen hleb i sl.). Mucnina se ne javlja ukoliko unosi hranu i tecnost na 10 do 15 minuta po dve do tri kasike. Probiotic slobodno nastavite, a ako ima bolove u zeludcu mozete joj dati Tbl ranisan (1 tbl na dan)