Moja cerka (9 god.) sprema se na rekareativnu nastavu 6. aprila. Medjutim, juce su nasem rodjaku izbile varicele. Oni su bili u kontaktu u proslu subotu, znaci 4-5 dana pre izbijanja ospe. Da li postoji mogucnost da je i ona zarazena? Moze li na put? Da li je dete tokom celog perioda inkubacije zarazno?

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Postovana Nazalost dete je infektivno tokom celog perioda inkubacije koji traje 10 do 14 dana i naravno postoji verovatnoca da je i vasa cerkica inficirana. Sacekajte narednih nedelju dana i ukoliko razvije simptome kijavice i povisene temperature nazalost ne bi trebala da ide na put