Postovana, Imam veliku dilemu, a nigde ne mogu da dobijem precizan odgovor. Imam cerku od 5 godina, zivim sa mamom i dve tetke (oko 60 godina), ja imam 24. Moja cerka jos nije prelezala varicele, nisam ni ja, a moji u kuci ne znaju da li su to imali. Posto sam cula da se kod starijih bolest moze iskomplikovati, jako brinem za njih. Zanima me da li kod nas postoji vakcina koja se moze dobiti i kako da dodjem do nje? Zanima me takodje i da li ove boginje mogu ostaviti oziljke? Bila bih Vam veoma zahvalna na odgovoru. Pozdrav!

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Postovana vakcina protiv varicella ne postoji i pozeljno je da ih deca preleze u skolskom periodu. To je jeste vrsta boginja koje mogu ostavljati oziljke ukoliko se kozne promene diraju i otkidaju. Ne znam kakve veze imaju Vasi stariji ukucani sa ovim pitanjem