Postovana Doktorice Jelena imam jedno pitanje u vezi bolesti moje 9-togodisnje cerke takodje Jelene.Od Decembra se njoj javljaju povisene temperature na svakih 15 dana, zalece je sa sa inekcijama ali ona se opet javi. 5-Marta se opet pojavila temperatura i primila je 5 longacefa i uradili smo ultra zvuk stomaka i dobili rezultate da je slezina uvecana 106x36mm cerka ima 34kg i visoka je 136cm a u krvnoj slici-WBC-3.7 CHCM-394 MPV-6.7 %LUC-5.7. Pa me interesuje vase misljenje i dali je slezina jako uvecana i kakve mogu biti posledice. Unapred zahvalna:

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Postovana Za kvalitetniji odgovor potrebno je znatno vise podataka. Prvo o kakvim se temperaturama radi: u koje doba dana se javljaju, koliko su i koliko dugo traju. D ali je prelezala mononukleoznu infekciju?U laboratorijskom nalazu ima snizen broj leukocita sto uz uvecanje slezine zahteva detaljnu obradu pedijatra hematologa