Gospodjo Vojinovic,zadnje tri godine moja sestogodisnja devojcica je bila jako cesto bolesna i dok nismo otisli kod specijaliste nismo znali da su u pitanju krajnici.Po operaciji receno nam je da je treci krajnik bio ogroman a druga dva kao u odraslog coveka.Oporavila se lepo,ali nakon 3 dana sto je krenula u zabaviste pocela je da kaslje.Za tri meseca cetri puta se razbolela.Uglavnom dobije isti lek.Galadroks,Presing,pa Fluimucil i ABD kapi u nos 6x dnevno.Zanima me da li znate nesto o tim kapima, jako ih puno placamo od 600-900 dinara( kod doktora)Problem nam je sto je i dalje bolesna cak i vise no pre operacije,sto smo u strahu da je vodimo ponovo u dec.dispanzer,a preglede kod specijaliste,finansiski jedva izdrzavamo.Dali joj je imunitet toliko slab posle silnih antibiotika koje je popila?Jako smo zabrinuti.

    Odgovoreno: 11. 03. 2008.
    • Najbolje ce biti da uzmete bris grla i nosa, proverite nivo IgA i posetite ORL specijalistu da utvrdi da li postoji uvecanje treceg krajnika. Antibiotici nisu neophodni kod svake od ovih infekcija, posebno ako nema temperature. Moguce je i da se radi o umerenoj alergijskoj reakciji pa se konsultujte sa pedijatrom u o uvodjenu antihistaminika (Claritine) Ass Prof Jelena Vojinovic