Molim Vas da mi kazete koje su normalne vrednosti krvnog pritiska za devojcicu od 9godina. Sumljam da ima nizak pritisak jer je cesto pospana i zali se na bolove u ceonom delu glave a krvna slika je u granicama normale oftamoloski i ORL nalazi su uredu.Hvala!!

    Odgovoreno: 11. 03. 2008.
    • Postovana Tegobe koje opisujete tesko da su od snizenog krvnog pritiska, on je retkost u tom uzrastu ai referentne vrednosti za decu tog uzrasta znatno su nize nego za odrasle. Bolje posetite decijeg neurologa zbog ovih tegoba Ass Prof Jelena Vojinovic