Dobro jutro postovana, Pre svega da vas zamolim ako mozete brzo da mi odgovorite jer sam veoma zabrinuta. Cerka,16 meseci je pre 2 nedelje imala temperaturu do 39,tako je varirala 2 dana,davala sam joj brufen.Nije slinila, kasljala, samo temperatura.Radila sam leukocitnu formulu,limfociti 0,52,pedijatar kaze virus.Pedijatar je rekla da joj kontrolisemo urin. Prvi put sam to radila i nisam uspela.Tek prosle subote sam uspela.Nalaz urina je ok a urinokultura:izolovana bakterija klebsijela.To su nam rekli preko telefona.Cekaju da dodje doktorka iz BG da uradi antibiogram da bi odredila koji antibiotik da pije.Ja cu do tada izludeti od brige.Mozete li mi molim vas reci koliko je ova bakterija opasna, na sta utice?Pazimo kako je peremo.Mogu li da joj dajem da pije caj od brusnice, da je perem sa zalfijom ili kamilicom?Sta da radimo da se ovo vise ne bi desilo,jer sam cula da je opasno ukoliko se infekcija ponavlja.Ona je inace veoma vesela,zivahna i fino jede.I mozete li molim vas da mi objasnite sta pokazuje nalaz urina a sta urinokulture?Nas pedijatar je stur na odgovorima i cak ra! zmisljamo da potrazimo drugog pedijatra, jer nikad nista nece da nam objasni. Nadam se da cete mi odgovoriti brzo. Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 11. 03. 2008.
    • Temperetura koju je vasa beba imala verovatnije je ipak bila od virusne infekcije. nalaz Klebsiele u urinu vrlo je redak a posebno uz negativan opsti pregled urina. Beba je dobro sto je jos jedan razlog da ne brunete. Ponovite nalaze za desetak dana, verovatno ce biti uredni Ass Prof Jelena Vojinovic