Kod deteta je utvrdjeno da boluje od kongenitalne nadbubrezne hiperplazije. Kostana starost 13g vrlo visok nivo 17oh progesterona pio je hidrokortizon koji je slabo delovao pa je presao na pronizon koji takodje nije u potpunosti smanjio 17 oh sada ponovo pije hidrokortizon posto pronizon je ukinut zbog toga sto zaustavlja rast a kostana starost je 13god. Zanima me da li postoje jos neki alternativni nacini lecenja ili neki lekovi voleo bih i ako mogu da se vise informisem o ovoj retkoj bolesti ili neka iskustvahvala unapred

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Nazalost u vasem slucaju radi se hormonskom poremecaju koji se iskljucivo moze leciti nadoknadom hormona tj. Uzimanjem lekova. Obavezno je potrebno da dete prati i propisuje mu hormonsku terapiju neko od kolega subspecijalista endokrinologa sa neke od decijih klinika u beogradu, nisu, novom sadi i sl jer je verovatno pored hidrokortizona potrebna supstitucija i drugim hormonima u adolescenciji