Poštovani,
    moj dečak ima 23 meseca. Gluten sam mu uvela u ishranu tek sa godinu dana. Od 1. rodjendana je napredovao samo 300 g, u visinu samo 1 cm i ima česte grčeve, tvrde stolice i zatvor po 3-4 dana, često je bolestan. Za vreme grčeva place po ceo dan i smiri se samo posle puštanja gasova. Inače je hipotoničan, ima rpm (ne hoda i ne sedi), jede samo kašasto. Znam da hipotonija znači i da creva ne rade kako treba (i to su mišići), ali stanje je gore posle 1. rodjendana, nego pre. I on sada ne napreduje, a u 1. godini je napredovao. Rodjen sa 2650g, 1. rodjendan 8000g, sad 8300g! Visok je 80.5cm. Ultra zvuk abdomena je uredan. Da li da uradimo test na gluten?
    Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Mozete da uradite test na gluten ali je verovatnije da je problem neurološki zbog neadekvatne nerve stimulacije creva. Dajte mu lactulosu povremeno da se lakše prazni i sveže jabuke.