Poštovana Moj sin koji ima šest godina od kako je pošao u školu imao je skoro svakog meseca bronhitis.Urađen mu je alergo test koji je pokazao da je alergičan na kućnu prašinu , grinje , ambroziju , buđ , gljive , polen trava , polen drveća. Pri pregledu kod ORL specijaliste konstatovano je da ima problema sa treći krajnikom i da bi trebao da ga operiše , pošto mu on stvara probleme sa sluhom ( bubna opna levog uha mu je skroz uvučena ). Zbog alergije mu je dat sirup Flonidan. Da li dete treba operisati ? Koju vrstu anestezije treba primeniti opštu ili lokalnu pošto sam od dvojice ORL specijaliste dobila dva različita mišljena što se tiče anestezije ? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana Terapija koja Vam je preporucena je doktrinarni stav u pedijatriji iobicno efikasna. Indikacija ORl zasanaciju treceg krajnika je obavezujuca. Treci krajnik se operise obicno u lokalnoj anesteziji, a ukoliko je neophodno operisati sve krajnike tada se obicno primenjuje opsta anestezija Ass Prof Jelena Vojinovic