Postovana, u petak 22.02 rodjen je djecak dugacak 59cm,tezak 4.8kg.Porodjaj je protekao normalno i beba je rodjena prirodnim putem.Doktori su rekli da je nivo secera u krvi 1.5 a da je normalan 3.Djecak prima infuziju u kojoj se nalazi 10%glukoze.Objasnjenje doktora u Podgorici je da je to propratna pojava kod krupnih beba.Majka bebe je zdrava mlada zena koja nikada nije imala povisen secer kao i niko u porodici.Kakvo je vase misljenje i ima li razloga za brigu? Hvala puno i pozdrav

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana Nema razloga za brigu prolazna neonatalna hipoglikemija cesto se vidja kod krupnih beba. Kod tako krupnih beba uvek postoji sumnja da je majka imala poremecaj regulacije secera u trudnoci sto takodje ne mora da znaci da majka boluje od dijabetesa vec se radi o prolaznom hormonskom poremecaju