Imama devojčicu koja za četiri dana puni 3 godine.Pre nekoliko dana počela je da slinavi i kašljuca,da bi za dva dana počela mnogo da kašlje i dobila je temperaturu najviše 38.Na pregledu joj je ustanovljeno da ima nalaz na plućima i određena joj je terapija Cedax antibiotik i Spalmutil na 6 sati,ali od juče je dobila osip za koji doktorica misli da su boginje,mada i danas idemo na pregled da se utvrdi da li jeste.Moje pitanje je kako utiče jedna bolest na drugu tj. da li virus boginja izazvao silazak prehlade na pluća i kako deluje ovaj antibiotik na izlazak boginja. Unapred hvala Postovana

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Osip nastao u respiratornoj infekciji ne moraju biti boginje. Ukoliko se radi o boginjama zaista, predhodno primenjena terapija ne bi trebala znacajno da utice, ali prvo se mora biti siguran da li se radi o boginjama i kojoj vrsti