Postovana doktorice,imam kcerkicu od sedam godina,od kako se rodila ima problema sa kasljem odnosno slajmom,ona je puna slajma,svaka skoro dva meseca ima prehlade sa tim kasljem i slajmom,i svaki put joj propisu amoksicilin,ja sam zabrinuta jer stalno pije te antibiotike,moje pitalje je kako iskorijeniti taj slajm,postojeli neki prirodni nacin lijecelja bez antibiotika ili tako nesto, molim vas za savjet, unapried zahvaljujem > Pozdrav

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana, ne znam koji je razlog zbog koga joj za kasalj propisuju antibiotike, ali ukoliko nema temperature antibiotici zaista nisu neophodni. Nije moguce preporuciti Vam bilo kakav preparat dok se ne utvrde uzroci ovog problema te ce biti najbolje da trazite uput za pregled subspecijaliste pedijatra pulmologa. cesto se radi o bronhijalnoj hipereraktivnosti pa se veci uspeh postize davanjem antihistaminika i nekih drugih lekova a ne antibiotika.