Dobar dan postovana doktorka, Imam cerku od 16 meseci,pije mleko kravica (2,8 mlecne masti) i pred spavanje uvece joj jos uvek dajem aptamil 3.Interesuje me je li to u redu? Takodje me interesuje da li mogu da pocnem da joj dajem kravlje mleko jer imam mogucnost da dobijam sveze kravlje mleko? Za dorucak jede palentu, kajganu,poparu,jaje.Mozete li mi dati neki savet u vezi zitarica jer se plasim da joj ne dajem dovoljno. Nadam se da cete mi brzo odgovoriti jer sam stvarno zabrinuta. Unapred zahvalna, zabrinuta mama

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Postovana Ne preterujte sa ishranom Vaseg deteta. prvo za taj uzrast dozovljen je unos maksimalono 500 ml mleka na dan ili jogurta. Komercijalno kupljeno mleko sigurnije je od privatnih izvora "domaceg" kravljeg mleka. Sto se zitarica tice sa njima ne treba prepterivati vec akcenat stavljati na povrcu, mesu i vocu Ass Prof Jelena Vojinovic