Molim vas da mi objasnite rezultate koje mi je dao doktor sa Instituta za majku i dete na Novom Beogradu.Trazila sam da mi protumaci ali nije imao vremena.Ovako glase rezultati: St.post synovitidem genus dex.Klinicki nalazi sada uredan.Brufen 2x1kk.Kontrola po potrebi. Dete mi je se zalilo da ga boli noga,mi smo ga vodili na institut i doktror je dao takve rezultate i reako da rezultati krvi pokazuju da mu je opao imunitet.Dete ima 4 godine,muskog je pola.Pri bolovima u nozi on nemoze da je ispravi.Kada pije brufen sve je u redu,ali cim stane odmah ga boli!Rezultati krvi su sl: WBC:8.1 g/l,Lym#:4.6 g/l,Mid#:0.5 g/l,Grn#:3.0 g/l,Lym%:56.3%,Mid%:6.2%,Grn%:37.5%,RBC:4.70 T/L,HGB:113 g/l,HCT:0.339 l/l,MCV:72.3 fl,MCH:24.0.pg,MCHC:333 g/l,RDW:11.9%,PLT:344 G/L,PCT:2.6 ml/l,MPV:7.7 fl,PDW:44.3%. Molim vas da mi pomognete i odgovorite. UNAPRED ZAHVALNA MAJKA!

    Odgovoreno: 19. 02. 2008.
    • Postovana rezultat koji ste dostavili odnosi se samo na nalaz krvne slike i ni na koji nacin ne moze govoriti o stanju imuniteta kod Vaseg deteta. Po opisu tegoba reklo bi se da vase dete ima artritis desnog kolena. U zavisnosti od duzine trajanja tegoba, predhodnih infekcija i nekih dopunskih specificnih analiza moglo bi se proceniti da li se radi o akutnom reaktivnom postinfekcijskom artritisu ili se radi o nekom od oblika hronicnog reumatskog artritisa. Za to je neophodan pregled i dopunska laboratorijska obrada decijeg reumatologa. Mozete se javiti u moju ambulantu ponedeljkom i cetvrtkom ili kod Dr Gordane Susic na Institut za reumatologiju u Beogradu Ass Prof Jelena Vojinovic